Vražda v Orient Expressu

Kdo by neznal slavnou povídku Agathy Christie, ve které vystupuje jeden z nejslavnějších románových detektivů všech dob Hercule Poirot. Ten bude mít za úkol vypátrat vraha, kterým je někdo z přítomných.

Kdo to byl?

Námět snímků ne notoricky známý a dočkal se již několika filmových zpracování. Vybraná společnost cestuje z Istanbulu spěšným vlakem, když v tom dojde nejen k závalu kolejí, ale také k úkladné vraždě. Při své smůle má však vrah velkou smůlu, jelikož ve vlaku s ním cestuje i světově proslulý detektiv Hercule Poirot, který se sice zapřísáhl, že si dopřeje několik dní dovolené, ovšem pokud se odehraje vražda hned ve vedlejším kupé, nemá na výběr a musí zahájit pátrání.

Jaké je toto zpracování

Musím uznat že pustit se do falší filmové podoby takto notoricky známého příběhu je poměrně odvážné rozhodnutí. Ne však pokud máte zajištěny jedny z vůbec nejlepších herců současnosti a to nejen v několika exemplářích, ale rovnou v celém zástupu.

Slavné herce a jejich perfektní umění bychom měli, ovšem pro film, ve kterém je nejdůležitější závěrečné rozuzlení, které ale většina diváků zná již dopředu, je přeci jen trochu málo. Herecké výkony tak podtrhl i podmanivý vizuál celého filmu, na kterém se rozhodně nešetřilo.

Je to dobré ale…

I přesto se ale ve filmu objevuje nějaké to ale. Pokud naházíte do jedné krabičky dvacet světoznámých herců, pak nebudete do krabičky koukat s tím že je tam jeden skvělý herec a pak zbytek lepších herců, ale budete na všechny koukat tak nějak se stejným očekáváním, a to po chvilce začne nudit. Navíc vykreslení atmosféry se ne vždy povedlo a spíše než zájem na tom, kdo že je vlastně oním vrahem, máte celý film spíše zájem dozvědět se kdo že je to vlastně tenhle chlapík, a kdo je to tamhle, protože jste to již mezitím zapoměli.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup