Voice from the Stone

Temné drama odehrávající se v Itálie, která se právě probudila z hrůz druhé světové války a absolutní světové krize. Zde stojí jeden dům, který skrývá velké tajemství a ti, kdo jej objeví se již nepodívají zpět mezi živé.

Toskánsko v padesátých letech minulého století. Na první pohled by se zdálo, že výběr období a lokality pro tento film nezní příliš hororově, ale věřte nám, že tenhle biják je děsivý od začátku do konce.

Sleduje totiž mladou sestřičku, která byla povolána do rodinného sídla k nemocnému chlapci, který začal trpět psychickými obtížemi poté, co zmizela jeho matka. Sestřička má za úkol chlapce navrátit do normálu, ovšem velmi brzy pochopí, že značnou péči bude muset věnovat především sama sobě a tomu, aby ve strašidelném domě přežila.

Velmi brzy totiž začne v domě slyšet hlasy, hlasy, které vycházejí ze zdí. Z počátku tomu nevěnuje příliš mnoho pozornosti, ovšem s tím jak se pobyt v domě prodlužuje, začíná být celá atmosféra více a více tísnivá. Vše dojde tak daleko, že sestřička v podání Emilie Clarke začne propadat do těžkých depresí. Jednoho dne však hlasy ustanou, vysvobození se zdá být nadosah, pro mladou ženu však v ten moment začíná scénář, který by nikdo z nás nechtěl zažít ani ve snu. Zcela rozhodně doporučujeme!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)