Vlak do Pussanu

Je libo trochu té zombie tlačenky? A to si jí takhle dát na asijský způsob? Přesně tak nám je totiž naservírovaný horor Vlak do Pussanu, který je klasickým zástupcem zombie apokalyptické filmu, ze kterého vám bude tuhnout krev žilách.

Film vypráví příběh neustále pracujícího manažera, který se konečně rozhodne splnit přání své dceři a vezme jí k její matce, která žije na jihu Koreje v Pussanu. Aby bylo cestování pohodlné, rozhodnou se cestovat vlakem, což se ovšem ukáže jako chyba. Hned při nástupu do něj se totiž k cestujícím připojí i žena, se kterou není očividně něco v pořádku. Cestující se postupně začnou dozvídat o nepokojích tam venku. To ještě ale netuší, že jeden problém se s nimi veze ve vlaku a velmi brzy propukne v hru na život a na smrt.

Film, který byl netrpělivě očekáván i v USA, kde jinak asijské horory spíše vypouští dokonale splnil očekávání všech. Jedná se o klasického zástupce gore zoombie hororu, který i přes svou skutečně vydatnou stopáž permanentně dynamický a nenechá diváka ani na minutu zabřednout do nudy.

Film se dá nazvat kvalitním napínákem, u kterého tušíte že se každou chvíli něco pokazí, ale v momentě, kdy se to pokazí víte že je to mnohem větší průšvih než jste čekali. Zkrátka dejte šanci tomu to asijskému počinu a uvidíte že neprohloupíte.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)