The Witcher

Pokud máte rádi ponuré a temné fantasy náměty a milovali jste hry o trůny, pak se vám zcela jistě bude zamlouvat i nový Zaklínač z produkce Netflixu.

Zaklínač, Vědmák, Bilý vlk a Geralt

Kdo zná romány polského spisovatele Sapkowskeho o Geraltu z Rivie, ten ví, že námět se zaklínačem je plný strašidelných, temných a ponurých zákoutí, ve kterých se skrývají ty největší bestie. Právě ty jsou úkolem pro zaklínače, kteří se je snaží svým mečem sprovodit ze světa, a za to si nechávají vyplácet bohaté odměny.

Ovšem pouhopouhé mlácení do příšer by diváka velice rychle omezilo, proto je zaklínač plný nečekaných životních událostí, problémů lásek a zrad, se kterými si Geralt z Rivie musí nějakým způsobem poradit.

Do toho ještě přimíchejte válečný konflikt a několik navzájem soupeřících frakcí, a výsledkem je pořádný fantazykotlík, který budete doslova milovat. Netflix navíc pro celé geraltovo dobrodružství vyčlenil nemalou sumu, díky které je celková vizualizace, kostýmy a efekty na špičkové úrovni.

Hlavní role se ujal Henry Caville, který se zprvu zdál trochu problematickým výběrem, ovšem v první sérii dokázal, že Zaklínačem se může v klidu stát i on. Navíc mu sekunduje řada skvělých herců a především pak hereček, protože krásné ženy k Zaklínači neodmyslitelně patří.

Na seriálu je velice poutavou záležitostí také slovanský duch, který byl přítomen již v počítačových hrách, které se Geraltovi věnovaly a je přítomen i zde. Pokud máte rádi východní mytologi, je Zaklínač tím pravým pro vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup