The Witch

Člověk minulého věku měl vždy tak nějak více k blíž k přírodě a k bohu. Proto se mnohem více mluvilo iracionálních jevech, které bychom si dnes nedokázali nikterak vysvětlit a pokud bychom se o to snažili, tak jen prostřednictvím vědy. Jenže na tu tehdy neměl nikdo ani pomyšlení, a tak se lesy proháněli skřítkové a trpaslíci, strašili zde hejkalové a bludičky a trochu toho posledního erotického rozptýlení nabízely víly a jezinky. S tímto motivem tak trochu pracuje i novinka jménem Čarodějnice, která půlí diváky na dva tábory.

Film vypráví o malé rodině Williama, která sídlí na farmě poblíž jedné poměrně klidné osady v Nové Anglii. Bohužel rodina se s místními dostane do křížku, a proto se rozhodne zcela opustit veškerou civilizaci a začne osidlovat divočinu na západě. Po svém putování se rozhodne usadit v zemi nikoho, uprostřed divočiny, na mýtině u temného lesa.

Ten již na první pohled nevypadá jako nejlepší místo, kam k sousedům pro trochu cukru, ale jejich rozhodnutí my nezměníme. Vše po čase začnou potvrzovat i opravdu podivné události, které se na nově osídleném místě začnou dít. Zničená úroda, podivné chování zvířat a také zmizení jednoho ze synů farmáře to všechno jsou důvody, proč se rodina začne rozkládat zevnitř. Všichni vinu svalují na jedno ze svých dcer a pod neustálým tlakem paranoi začnou přicházet o rozum. Jediná dívka, která si zachovala trochu čisté mysli je obviněna z čarodějnictví a to ještě nikdo z rodiny netuší, že to nejhorší má teprve přijít.

Tento film hraničí tak trochu s uměním v pravém slova smyslu. Diváci jej buď milují, nebo nenávidí. Zkrátka mix pohanské mytologie a atmosféry husté jak šlehačka nedělá dobře každému. Do toho si připočtěte také zajímavě osamocené prostředí, divočinu a rodinu, postupně ztrácející rozum, a máte zaděláno na pořádný hororový gulášek. Rozhodně doporučujeme!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)