The Transfiguration

Jako malí jsme vždy měli své sny o tom, jak se dostaneme do světů, které jsme znaly z knih, filmů a pohádek. Většinou se jednalo o světy plné míru a štěstí. Bohužel dnešní svět dětem nic takového nepřináší, dnes frčí upíři, vlkodlaci a jiné potvory. To ovšem neznamená, že si děti nepředstavují samy sebe i v těchto světech. A přesně o tom je i novinka The Transfiguration.

Vypráví totiž o dospívajícím chlapci, který má velkou zálibu řekněme v temných příbězích plných upírů, sání krve a jiných násilnostech. Většina jeho vrstevníků ho má za až příliš velkého podivína a raději od něj dávají ruce pryč. Jednoho dnes se však ve škole objeví nová dívka, se kterou si mladík padne do oka.

Je to dáno především tím, že i ona holduje podobným tématům jako on a ráda se zabývá tajemnými příběhy. Problémem však je, že tato dívka zůstává pouze u snění, kdežto mladík si ony krvavé příběhy přivádí do svého reálného světa. Dívka postupně začíná odhalovat jeho tajemství a rozplétat jeho vlastní temný příběh, který je prosycen krví a lovem lidí. Zdali dívka mladíka zastaví, nebo se stane sama jeho objetí vám již neprozradíme, konec tohoto příběhu je jen na vás.

Po dlouhé době se nám do rukou dostal velmi zvláštní film s neotřelou příběhovou linkou. Jedná se o jakýsi psychosociální horor, který pracuje s náměry mysterióznosti, fantasy a přitom se stále odehrává v naprosto sociálních a přirozených prostředích, což nás dostalo. Příběh není nikterak dech beroucí, ale i tak film zapůsobí a divák neodejde s rozčílením. Rozhodně tedy doporučujeme dát mu šanci a alespoň na chvíli nahlédnout s psýché dospívajících dětí, které jsou ovlivněné mediální masáží ze všech stran.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)