The Ritual

První kvalitnější hororový snímek vypráví o partičce kamarádů, kteří se rozhodnou vyrazit na výlet. Mají však již dost nespoutané zábavy a navíc se na něco takového cítí již dost staře. Proto si místo víru velkoměsta zvolí za svou radovánkovou destinaci švédské hory. Zde si mohou otestovat svojí kondici a také svou psychickou odolnost.

Kdo se bojí nesmí do lesa

Problémy však na sebe nenechají dlouho čekat. Kvůli zranění jednoho z členů výpravy jsou nucení vydat se zkratkou skrze černočerný les, který na místo jejich kondice otestuje spíše jejich chuť po přežití. Brzy začnou míst pocit, že je neustále něco sleduje a nejsou vůbec daleko od pravdy. Mnoho podivných zvuků, a dusivá atmosféra napovídá, že v lese nejsou sami. Nad hustým porostem totiž leží dávná kletba, která zde probudila něco skutečně tajemného, s čím si tito chlapíci vůbec nebudou vědět rady.

Jako takový film působí poměrně dobře, ovšem koukneme-li se na jeho jednotlivé části, zjistíme, že je hrozivě nevyvážený. Začněme tedy těmi dobrými věcmi. Filmařům se skvěle podařilo naroubovat starou germánskou mytologii do dusivého prostředí nespoutaného severského lesa, který doslova vybízí k tomu, aby se v něm usadilo něco, co vás chce každou chvilku zamordovat. Do toho přidejte trochu halucinací, skvělou hudbu a atmošku můžete začít krájet.

Dobré i špatné

Na krájení tu jsou také herci, kteří však nepodali příliš dobrý výkon a jejich vzájemná spolupráce moc neklapala. Ve filmu se ani moc nepolekáte, protože to co by se o tento zážitek mělo postarat, vypadá spíše vtipně než hrůzostrašně. Do hlubin posílá film i jeho konec, který není ani tak tajemným rituálem, ale spíše nudnou a snadno předvídatelnou nutností celý tento spektákl ukončit. Rozhodně se však na film podívejte, zejména pokud jste fanoušky té věci, které si říká příroda.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)