The Lowe Witch

Tato hororová novinka je něco, co jsme tu ještě neměli. Jedná se o horor, u kterého se skutečně zasmějete, navíc z celého filmu budete mít takový zvláštní retro pocit, který navodí především vizuální styl celého snímku.

Samotný film vypráví a mladé ženě, která tak trochu koketuje s čarodějnictvím. Poté co zemře její milovaný muž je pevně rozhodnuta najít si novou lásku svého života a to i za cenu používaní svých nadpřirozených schopností. Vydává se do malebného městečka jménem Arcata, kde zcela jistě žije dost pohledných mužů, kteří její kráse neodolají.

Bohužel opak je pravdou a její krása je zkrátka bezmocná. Proto se rozhodne vypomoci si svými magickými schopnostmi a hled dílo se ihned začne dařit. Je tu však jeden problém. Očarovaní muži nejsou sto schopni bojovat se svými emocemi a na jejich následky poté umírají.

Popravdě samotný děj filmu trochu koketuje s béčkovým námětem, ale o to v tomto filmu vlastně ani tak nejde. Tento horor je tu především pro to, abyste se u něj i zasmáli a hlavně aby vzdal poctu starým dobrým filmům, ze 60. Let. Ve filmu se sice objevuje vše, co k dnešní moderní době patří, od telefonů až po černé policisty, ovšem toto všechno je jaksi posunuto 50 let nazpět.

Film působí jako by byl celý kolorovaný, jako by se natáčel na klasický 35 milimetrový film a jako by byl v 60. letech i napsán. Celková vizuální stránka je tak dobrý, že vlastně zcela zaslepuje i prázdná místa v příběhu. Některé scény jsou navíc tak absurdní, že nevíte, zda se jedná o parodii, či vážně myšlený záběr. No prostě se na to určitě podívejte, nebudete litovat. Film má mnoho ocenění a diváky byl za mořem velmi dobře přijat.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)