The Green Room

Dnes se podíváme na snímek, který čerpá své téma z trochu netradičního zdroje. Horor točící se kolem punk rokové kapely jsme tu ještě neměli. Zklamal nás nebo potěšil?

Mít úspěšnou kapelu je velmi těžko dosažitelný cíl, a své o tom ví i jedna puk-roková kapela, která je hlavním hrdinou tohoto snímku. Klukům se vůbec nedaří a po svém turné mají v plánu celý hudební podnik nadobro zabalit. Dostane se jim však nečekané příležitosti zahrát v jednom prazvláštním klubu, který je hluboko v oregonských lesích.

Z počátku vše vypadá jako klasický koncert, ovšem do té doby, dokud se kapela nestane svědkem něčeho, co jim všem změní dalších několik hodin ve hru o život. Kapela se ocitne uzavřená v zákulisí celého klubu, ve kterém bude bojovat o svůj život, všemi prostředky které má. Na kolena se je bude snažit dostat majitel klubu, který v žádném případě nechce dopustit, aby se tajemství, která ukrývá v zákulisí tohoto klubu, dostala z lesů ven! Chlapci z kapely však nejsou žádná ořezávátka a pálí jim to víc, než by se na první pohled mohlo zdát, a tak začne nelítostný hon na prohnanou lišku.

Po delší době se jedná o horor, který se oblékl do trochu brutálnějšího kabátku, který mu velmi sluší. Od 40. minuty celého snímku se rozjede skvělá jízda, kterou je jen velmi těžké zastavit. To vše je zabaleno do velice zajímavého obalu s nacistickou tématikou, zuřivými psi a skvělou hudbou, která dokonale ladí se samotnou kapelou. Rovnou vám říkáme, že se na to nekouká úplně hezky, ale komu tento styl sedí, bude nadšený!

Film doporučujeme, protože po dlouhé době jsme z postavy cítili skutečný strach, který jsme si velmi snadno vzali za svý.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)