The Eyes of my Mother

Miluj otce svého a matku svou píše se v jedné světově proslavené knize. Na podobné vlně, tedy vztahu k rodičům se nese i novinka jménem Oči mé matky. Jedná se o psychologicky velice vypjatý film, který neukazuje v podstatě nic, ale vlastně strašně moc.

Film vypráví o dívce jménem Francisca, která se snaží být příkladnou dcerou a plnit každé matčin přání a naslouchat jejím radám, stejně jako poslouchat svého otce. Ovšem rodiče jí nedávají to, c Franciska nevíce potřebuje, a to je skutečný přítel. Její přání je získat ho a to za každou cenu, což se jí také velmi brzy splní díky řadě velmi podivných náhod a událostí, které s dívky velmi rychle udělají ženu.

Tento debutantský film v sobě snoubí cosi tajemně zvráceného, špatného i smutného. Režisér kompletně celý film zabalil do černobílé barvy, díky čemuž se mu podařilo zamaskovat nepříliš velký rozpočet. Zároveň také scény, které jsou pro diváka přitažlivé se podařilo režisérovi poslat do kamsi mimo plátno, což je pro někoho zklamáním, nás to však zas tak moc nemrzelo.

Co film však vystihuje skvěle je atmosféra, která vás donutí cítit se naze, spoutaně a v naprosté bezvýznamnosti. Atmosféra je u tohoto filmu právě to, co dokáže nadchnout a upoutat. Celou dobu víte, že něco není v pořádku, že se něco stane a přijde, jen nevíte co, a kdy to přijde.

Za nás se jedná o poměrně zajímavý hororový počin, který by vám neměl uniknout. Především svou atmosférou vás dostane, kolik mu ze sebe dáte vy je pak již jen na vás.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)