Temná je noc

Šest lidí, šest osudů, šest prapodivných příběhů, které nakonec splynou v jeden jediný a pořádně krvavý. To je novinka jménem Temná je noc, který pracuje s tématem současné mládeže a jejími problémy rozlišovat co je realita a co je pouhým výplodem médií a současné popkultury.

Tento mrazivý příběh vypraví o jednom na první pohled klidném předměstí, které je plné lidí a jejich problémů. Mezi nimi žije i několik mladších osob, které se poměrně neúspěšně vyrovnávají se svou existencí, hledají se a jsou zmítání současnou popkulturou, která ovlivňuje jejich životy více než je zdrávo. To u nich způsobuje psychické stavy, kterým sami nerozumí a které je dohánějí k šíleným činům.

Film sleduje jeden jediný den, kterým se jak tenká niť táhne šest životních příběhů. Ty jsou od sebe rozpojeny až do momentu, kdy se všichni potkají v jednom z místních kin. Zde se pak odehraje něco, na co nikdo z nich do své smrti nezapomene, a ta možná přijde dříve, než by si kdo myslel.

Asi za nejsilnější stránku tohoto snímku považujeme vizuální intenzitu tohoto snímku, která utváří podmanivou atmosféru ovlivněnou současnou popkulturou, která je schopna ovlivňovat realitu natolik, že se lidé ztrácejí nejen ve svém okolí, ale hlavně sami v sobě. To vyvolává jejich frustraci a jejich jednání pak může být jakékoliv. Až do poslední chvíle netušíte, kdo je vlastně padouchem a kdo obětí, kdo je zlý a kdo hodný.

Film dobře zachycuje atmosféru beznaděje, kterou podmaňuje chytlavá hudba a celkem dobré herecké výkony. Ovšem co se samotného děje týče, zde jsme příliš nadšení nebyli. Film je v některých pasážích až nudný, zejména v momentě, kdy je na svou art stránku zatlačí až příliš. To bohužel celý film poměrně zásadním způsobem degraduje a my tak nějak nevíme, co si o něm máme myslet. Rozhodně byste mu však šanci dát měli.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)