Tajemní Příchozí

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo střetnout se s mimozemskou civilizací tváří v tvář? A co až se to stane, co pak? Jak budeme s návštěvníky odjinud vlastně komunikovat? Toto je základní myšlenka velmi povedeného filmu příchozí, který není ani tak hororem, jako spíše dramatem, které vás donutí přemýšlet, a to hodně.

Snímek nás zaveden do momentu, kdy na planetu Zemi nečekaně přistane 12 vesmírných lodí, rozesetých po všech koutech planety. Lodě nehybně stagnují na místě, a nikdo z lidí nemá představu, co ona cizí entita vlastně v jejich domovině pohledává a co od lidstva chce.

To má za úkol zjistit tým vědců, kterým je každých 18 hodin umožněn vstup do podivné lodi, kde mohou s mimozemským životem komunikovat. Právě komunikaci má na starosti hlavní hrdinka celého filmu, která je odbornicí na jazyky a specialistkou ve svém oboru.

Ne všichni jsou však nadšení představou bezkonfliktní komunikace s mimozemským životem a proto se na celé planetě pomalu, ale jistě začíná schylovat ke konfliktu, který by mohl znamenat zásadní zlom v dějinách. Ten ovšem chtějí na planetu přinést také podivní návštěvníci. A na doktorce bude, aby našla správnou cestu jak s nimi komunikovat.

Film není příliš strašidelný, ale zato má skvělou atmosféru a napatí zde také naleznete. Ze všeho nejvíce se však jedná o film, který vás donutí častokrát se zamyslet a přemýšlet. Zejména pasáže věnované samotnému jazyku a písmu jsou dokonale propracované a je na nich vidět, že se při psaní scénáře někdo skutečně zahloubal do jádra celého problému.

Více vám však již prozrazovat nebudeme, a určitě se na film podívejte. Stojí to totiž zcela určitě za to, i když vám z něj nebudou vstávat vlasy hrůzou.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)