Stranger Things

Pojďte se s námi podívat do končin, které jsou obyčejně neobyčejné. Děje se tu něco podivného, ale nikdo neví co. A je jen na několika lidech, aby zjistili, co se tu vlastně děje.

Will, Mike, Justin a Lucas jsou čtyři kamarádi z amerického maloměsta, kteří by se dali označit slovem nerdi. Tedy holky o ně moc nestojí, oni samy nejraději hrají dračí doupě, popřípadě koukají na hvězdné války a podobě. Jejich dětství je bezproblémové, ovšem až do dne, kdy se ztratí jeden z nich. Tím startuje velké dobrodružství, které do sebe vtáhne nejen čtyři kamarády, ale také jejich nejbližší.

Po Willovi začne pátrat jeho matka i starší bratr a také místní šerif. Ti začnou pomalu rozmotávat klubko tajemství, které je pevně obmotáno okolo místní laboratoře řízenou vládou. Chlapci ve své úmorné snaze nalézt svého kamaráda nakonec narazí na podivnou dívku bez jména, která je přivede na tu správnou stoupu. Ovšem čím více zabředáváme do děje, tím je toto dětské dobrodružství temnější a má stále více pachuť temna a smrti.

Po velmi dlouhé době tu máme skutečně zábavný retroseriál, který i přes své dětské hrdiny není dětem vůbec určený. Můžete to zkusit pustit vašim ratolestem, ovšem garantujeme vám, že noci budou trávit plné strachu jen ve vašich postelích. Seriál si v podstatě na nich nehraje a i samotná idea je jednoduchá. Ovšem vše je spojeno dohromady tak mistrně, že divák věří všemu, charaktery mu rychle přirostou k srdci a on se jen modlí, aby to všichni přežili ve zdraví.

K tomu přičtěte skutečně kvalitní herecké výkonu a prostředí, za které by se nemusel stydět nejeden román od Kinga, a máte dokonalou podívanou, kterou shltnete, ani nebudete vědět jak. Rozhodně doporučujeme tento seriál shlédnout!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)