Smrt ve tmě

Dnes se podíváme na film z minulého roku, který si u diváku stojí jako velice dobrý horor. Jedná se o snímek Smrt ve smě od režiséra Feda Alvareze.

Rocky je mladá a cílevědomá žena, který je pevně rozhodnuta vymanit se ze spárů své násilnické matky a zároveň zachránit svou mladší sestru. Ta by jinak měla svůj život naprosto zničený, bez žádných výhledu na lepší budoucnost. Aby svého cíle dosáhla, je ochotná udělat cokoliv.

Společně se svými přáteli se tak rozhodne podniknout loupež. Její dva kamarádi mají za sebou drobnou kriminální minulost a cítí se konečně posunout své řemeslo na vyšší úroveň. To je důvod proč si vyhlédnout dům ve kterém by měl žít slepec, který vlastní velké bohatství. Plán je tedy jasný, vloupat se do domu tohoto muže a okrást jej.

Problém je ovšem v tom, že tento muž je daleko více nebezpečný než by se mohlo na první pohled zdát a hlavně dům ukrývá daleko větší tajemství, než jsou ukryté šperky a peníze. Tak začíná hra na kočku a na myš, kdy se z lovce velmi rychle stane lovná zvěř, která je vehnána do opevněného domu připraveného přesně pro tento účel.

Dokonalá alvarezovina, která opět potvrzuje, že tento režisér má skutečně talent a oko na velmi fyzické horory. Tento navíc opatřil velice nepříjemným oparem klaustrofobna a napětí. Film vtáhne diváka do skutečně nepříjemného prostředí, u kterého je naprosto jasné, že se něco semele a také že jo, a hezké to nebude. Rozhodně palec nahoru.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)