Smrt ve tmě!

Podle názvu vás možná tento horor na první přečtení nazujme, ale po pročtení dnešního článku jistě změníte názor. Snímek z roku 2016 pod taktovkou režiséra Fede Alvareza totiž připomíná poměrně reálnou situaci. Dva týpci a jedna ženština se rozhodnou okrást slepého muže, který vlastní velkou sumu peněz. Bohužel se vydají do jeho domu, tedy na půdu, kterou slepý muž moc dobře zná. Navíc, jak je známo, to, že nevidí, neznamená, že vás nemůže slyšet.

Don´t breathe

V originále nese tento horor název Don´t breathe, což je o něco výstižnější název než Smrt ve tmě, jelikož, aby vás slepý muž nemohl slyšet, nesmíte se ani pohnout, natož dýchat.

Ne úplně dobrý nápad

Hrdinka Rocky se chce vymanit z hrozného života s násilnickou matkou a zachránit také svou mladší sestru před takovýmto životem. Aby tuto skutečnost změnila, je schopná udělat takřka cokoliv. Spolu s přáteli Alexem a Moneym jsou zvyklí spolupracovat a už několik vloupaček podnikli. I přesto mají stále málo peněz k tomu, aby své doposud beznadějné životy změnili a mohli se dostat z rodného Detroitu. Tři hrdinové hororu se tak rozhodnou pro změnu svého dosavadního života, který jednoduše stojí za prd a vyberou si cestu loupeže, tedy okrást slepého muže, který má ve svém domě velkou částku peněz. Tento slepec žiji v opuštěné čtvrti města a jeho dům ukrývá velké tajemství, a ne jedno.

Jdeme na to!

A tak se všichni rozhodnout vsadit vše na jednu minci a pustit se do této „jednoduché“ loupeže, tedy okrást slepého. Vloupají se do jeho domu. Dobývají se do pokoje, když v tom se objeví slepí muž. Rázem zjišťují, že slepec není tak bezbranný, jak se na první pohled zdálo a dokáže je velmi snadno zpacifikovat. Slepec začíná dům zabedňovat a hrdinové se v jeho domě ztrácí, i díky tomu, že je odřízne od všech zdrojů světla. Najednou zjišťují, že dům skrývá další mnohá tajemství…

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)