Rozpolcený

Mít v hlavě 23 různých osobností je věc, která vám z života udělá gulášek. Bohužel přesně to případ Kevina, který trpí poruchami osobnosti a v jeho hlavě se ukrývá hned 23 různých osob najednou. Co hůř, 24 se pomalu ale jistě dere na povrch. Pro Kevina to znamená, že se chová jako totální magor!

Velmi brzy to pozná i trojice dívek, které se rychle ocitnou u něj ve voze, dobrovolně, ovšem ještě rychleji se ocitnou v jeho sklepě, již nedobrovolně samozřejmě. S tím jak se sžívají se svým novým životním prostředím, poznávají všechny Kevinovi osobnosti, ovšem po rozhovorech s nimi nejsou o nic, víc moudřejší.

Navíc ve sklepě nejsou samy. Navštěvuje je zde i kevinova matka či malý Hedwig, kteří jsou sice vězniteli, ale zároveň i vězni kevinovy šílené psychiky. O její bližší poznání se snaží jedna z dívek, která si sama v dětství prošla silnými traumaty, což z ní udělalo poměrně tvrdou náturu. Pod schopností číst v Kevinovi vidí šanci jak se ze svého sklepního vězení dostat. Musí si však pospíšit, protože kevinova 24. osobnost se pomalu ale jistě dere na povrch a je jasné, že se rozhodně nebude jednat o prince na bílém koni, který je všechny zachrání. Takhle osobnost bude to nejhorší, co mohlo dívky potkat.

Film je vystavěn vskutku brilantně. Postupně a pomalu stoupáme k pointě, která je usazena v koruně celého snímků, který se postupně z dramatu, občas si dovolujícího i humorné pasáže, propracovává až do děsivé hororové skutečnosti s dokonalou pointou na konci. Celý film neskutečným způsobem staví na nohy McAvoy v roli Kevina, který zde odvedl skutečně poctivý kus práce a který si zaslouží nejedno ocenění. K tomu přidejte parádní kameru a soundtrack a máte film jak malovaný! Rozhodně vám jej doporučujeme a to i vám, kteří se neradi bojíte. Toto není klasický horor, toto je spíš malá návštěva nekonečné zmatenosti v hlavě jednoho psychopata.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)