Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil patří mezi klasické hororové snímky tohoto tisíciletí. Není proto divu, že se i tento rok dočkáváme dalšího dílu na toto téma. Otázkou však je, stojí to za to?

Resident Evil ve svém šestém vydání přímo navazuje na události z předchozího dílu, který měl podtitul Odveta. Mila Jovovich, coby neohrožená Alice je jediným přeživším s nemrtvými. Tento střed rozhodl o osudu lidstva. Nyní se musí vrátit zpět do míst, kde to všechno začalo do podzemního komplexu Hiver v Racoon City, kde se chystá poslední útok na zbytek přeživších ničivé katastrofy.

Samotný snímek má bohužel naprosto stejný problém jako další filmy, které mají za svým názvem číslovku dva a výše. Proste se snaží vyždímat z dojné kravky maximu, a to i za cenu, že mlíčko již bude trochu páchnout. Šestý díl tohoto filmu není vesměs špatný, přináší na konci dokonce jakousi závěrečnou pointu, která není nikterak originální, ani zajímavá, ale i tak snaha se cení, ovšem problém u toho snímku je, že prostě nepřináší nic nového, originálního, ani přelomového. Je to jako byste neustále sahali na rozpálená kamna, a čekali, že přijde něco jiného než popálení. Nepřijde! Bohužel se stále nacházejí jedinci, kteří na to jdou do kina a očekávají něco naprosto skvělého a jedinečného. Většinou však ze sálu vycházejí zklamaní.

A ještě jeden průser bychom u tohoto filmu našli. 3D technologie film spíš dusí, než aby jej rozvíjeli, a tento snímek o tom ví své. Každá střih a každá druhá scéna je dělaná pro 3D, proto se s kamerou dějí krkolomné akrobatické kousky a zpomalovaček je tu tolik, že by i Max Payne uronil nostalgickou slzičku. Zkrat ne, ne a ještě jednou ne!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)