Replace

Mít dermatologické potíže je naprosto běžný jev především v období puberty. Mít dermatologické potíže takového rázu jako má Kira není běžné nikdy, ani v období puberty!

Je to beďar?

Kira se totiž jednoho dne ráno probudí a zjistí, že se její pokožka začala deformovat a rozpadat. To jí sestřelí na úplné dno a moc jí nepomůže ani dermatoložka doktorka Crobergová, která dělá seč může, leč marně. Kira však nechce vypadat jako zrůda, už jen proto, protože má život před sebou a s takovým vzhledem by to vlastně ani moc život nebyl.

Způsob tu je

Nakonec najde způsob jak navrátit své tváří její krásu, a to tak, že si kůži půjčí od někoho jiného. V ten moment začne nelítostná honba za co nejpřímovějším materiálem na její tvářičku, která má za důsledek, že lidé okolní budou padat mrtví k zemi jako zralé hrušky.

Replace je béčkovým hororem, který obsahuje snad vše, co takový druh hororu má mít. Celý snímek se točí okolo perfektní alegorie, kterou vám však rozhodně prozrazovat nebudeme. Ve filmu funguje vše tak jak má, jeho vizuál, temná hudba, hutná atmosféra, naprosto precizně vystřižené masky, které u takovéhoto filmu dělají skutečně hodně. Když k tomu přidáte ještě krásnou tvář, hlavní postavy, kterou ztvárnila Rebecca Forsythe, pak není filmu skutečně co vytknout.

Za nás rozhodně palec nahoru a to i za ten nepříjemný gore, který se ve snímku objevil.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)