RAW: masová záležitost, ne pro každého

Raw je anglický výraz pro slovo syrový a také název nového hororu, který  je syrový až do morku kostí. Nepůjde v něm o vaření nepečených receptíků nebo o návod jak žít v souladu s Gaiou. Tenhle film je o mase a o lásce k němu, která nezná hranic.

Film vypráví o mladé dívce, která pochází z rodiny vegetariánů. Jejich filozofie je založená na tom, že zvířátka jsou kamarádi, nepapají se a maso z nich je nejvíc fuj na světě! Přesně tohle hrdince filmu vštěpovali její rodiče již od útlého dětství, no a protože zvířátka se musí milovat a musí se jim pomáhat, rozhodne se mladá Justin následovat kroky své sestry a stát se veterinářkou.

Kráva je kámoš, ne žrádlo!

Justin odjíždí na veterinární školu, na které potkává velké množství mladých lidí, kteří však nesdílí její vegetariánskou filosofii. Dokonce i samotné prostředí školy působí na mladou dívku temně a strašidelně. Všude jsou vycpaná zvířata, plody naložené v roztocích a hlavně houfy mladých teenagerů, se kterými mlátí puberta ze strany na stranu a jejich jediným cílem je vyměnit si s někým trochu tělesných tekutin.

Dobrou chuť

Pro Justin se vše mění v momentě, kdy je donucena na jednom ze školních rituálů pozřít maso. Bohužel pro ni byl zrovna tento kousek masa trochu špatný, protože se z křehké dívenky začalo stávat monstrum. Monstrum závislé na krvi, mase, co možná nejlépe v syrovém stavu. Kompletně se mění její psychika a ona sama se stává hrozbou nejen pro sebe, ale hlavně pro své okolí.

Naše hodnocení

Film ověnčený celou řadou nominací a ocenění je diváky velmi dobře přijímán a my se nedivíme. Skvělé prostředí, ve kterém dochází k razantní proměně psychiky mladé dívky je to, co z tohoto filmu dělá skutečně dobrý zážitek. Pokud jste tedy trochu vyšinutí a horory o mladých, nemilosrdných dívenkách zakusujících se do všeho, v čem koluje alespoň trocha krve, vás baví, pak je tento film pro vás to pravé ořechové. Za nás rozhodně palec nahoru a vřele doporučujeme!