Potomek

Snímek potomek si velmi nepříjemným způsobem pohrává s myšlenkou so se asi stane, ovládne-li malé dítě nadpřirozená síla, která skrze jeho tělo šíří po světě zlo.

Malý velký vrahoun

Malý Miles je obyčejný chlapec, který přišel na svět ve stejnou dobu, kdy se na zcela jiném místě odehrála nepříjemná tragédie, která nakonec vyústí v obrovskou pohromu. Do těla malého chlapce vstoupí zlo, které se rozhodlo páchat nepravosti. Oním zlem je sadistický muž, kterému dělá potěšení sledovat utrpení žen a který se nyní rozhodl dokončit to, co za svého života nestihl. Milující matka velmi rychle pochopí, že mateřský pud musí udusit někde hluboko v sobě a postavit se zlu čelem.

Takto by se dal shrnout děj filmu potomek, který patří mezi spíše netradiční horory, zato se jedná o kvalitní snímek. Lekacích scén ve filmu příliš nenajdete, ovšem když přijdou, skutečně to stojí za to. Celý film je v podstatě vybudovaný na myšlence reinkarnace, která v příběhu skutečně funguje, ovšem síle na celé atmosféře dodává především prostředí. Atmosféra se díky činům malého chlapce neustále vyhrocuje a brzy je hustá jako sirup.

I přesto by se dala první polovina filmu označit za spíše pomalou a těžkopádnější. Nicméně poslední třetina filmu divákovi vše vynahradí. Především pak herecký výkon herce Jacksona Roberta Scotta, který na sebe upoutal pozornost již u snímku To, je skutečně tahákem celého filmu a to jak dokáže ve svém výrazu spojit dětskou nevinnost s temnotou je skutečně efektivní.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup