Pět nejcennějších Funko hraček

K filmu, a zvlášť k akčnímu či hororu, bezesporu patří sběratelská vášeň. Ať už to jsou rekvizity v podobě zbraní, masek, anebo figurky v malé či životní velikosti, do detailů propracované, či karikatursky zprzněné, určitých výrobců s jejich specifickými provedeními, milujeme je stejně. Zasvěcené pak nepřekvapí, že jsme se svou láskou v honbě za opravdovými raritami, ochotni jít až k ceně, rovné britskému veteránovi…

Kdo by tak neznal FUNKO řadu filmových postaviček. Je sice pravda, že tito malí pajduláci ve svých tvářích nezapřou „China geny“, musíme je ale stejně mít, tak jako daleko kvalitněji propracované Neca figurky, Hot Toys, Mcfarlane a spol.

Funko je sympatické především svou cenou. Jednu figurku od akční postavičky až po tu pohádkovou, pořídíte již okolo sympatických 400 Kč. Co dále oceníte, pokud přicházíte některým filmům a seriálům, a tak i mánii kolem toho na chuť, je neustálá dostupnost těchto filmových figurek, což z ní však na druhou stranu dělá kýč, kterým byly ve své době i porcelánové popelníky s jeleny.

Pokud čekáte, že si v hodnotě pár stovek koupíte alespoň 30 cm animačně zhmotněnou postavičku svého filmového idola nebo samice, pletete se, výškou Funko dosahuje (když to přeženu) nějakých deseti centimetrů. Výběr osobností je však opravdu bohatý, a rovněž je sympatické, že si takto lze pořídit celou sadu seriálových postav, ne jen tu hlavní.

Funko jsou tedy naprosto všude. Ať už jde o současný seriál / film, či ten, který nás k velkému zármutku opustil před nějakými pěti lety, stále a stále prochází výrobou jeho postavičky. To vyvolává ale otázku – je nějaká ta Funko figurka v této době opravdu cenná? Hodnotná, nesehnatelná, ke střelení za dobrý prachy apod.? Prý ano a my si zjistili, o které postavičky má jít…

 

Svatá pětice:

1. Franken Berry – Vinyl Figure

Tato hračka byla omezena na pouhých 480 kusů. Proč? To vám neřeknu…

franken

2. Gizmo – Vinyl Figure

Kdo by tohoto rošťáka neznal, Gremlins jsou nesmrtelní, byť je, na rozdíl od „Slunce, seno…“ nevídáte v TV ani z poloviny tak často. Jedinečná je tato figurka především proto, že je potažena speciální látkou evokující kožešinu tohoto domácího mazlíčka. Lovit Gremlins dnes můžete tak maximálně na eBay, a to za naši sympatickou cenu 15 000 korun českých. A to se vyplatí!

POP-2

3. Alien – Vinyl Figure

Tak povinnost vlastnit tohoto miláčka naprosto chápu. Jeho kvalitní geny se nedají znesvětit ani Funkem, jako výrobcem hlav v jednotném stylu alalá Hello Kitty. Konkrétně tato hračka se stala tak jedinečnou ve své sérii proto, že se pyšnila potřísněnou zelenou krví druhého vetřelce. Tento výstřik vás vyjde na necelých jedenáct tisíc korun.

POP-3

4. Bryan Fuller – Vinyl Figure

Kdo by nemiloval tento sofistikovaný seriál plný psychologie, umění, krásy a krve. Vlastnit byť jen jedinou z postaviček seriálu Hannibal, je srdcovou záležitostí pro každého sběratele. Co je zajímavé na figurkách produkce, která ještě stále zavání po čerstvé krvi? Výroba těchto (respektive prezentované) totiž byla omezena na pouhých 114 kusů. Neptejte se, proč.

POP-4

5. Merle Dixon – Vinyl Figure

Nejoblíbenějším podkladem pro výrobu figurek budou vždy oživlé mrtvoly. Tato drží prvenství ve sháňce. Hledat ji můžete zase na eBay. Vaše bude za nějakých deset tisíc.

POP-5-1200x941

Nakonec jedno staré buddhistické moudro – hračka má jen takovou hodnotu, kolik je kdo za ní ochoten zaplatit.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup