Nicota

Přemýšleli jste někdy na tím, co bystě dělali, kdyby na vás zaútočila vesmírná entita, která by vás chtěla sprovodit z našeho světa? Pokud ano, tak právě Nicota vám pomůže váš vymyšlený plán ještě o něco více zdokonalit, protože právě přežití je zde hlavním motivem.

Film sleduje Daniela, který během své noční směny najde u svého vozu těžce zraněného muže, kterého se okamžitě pokusí odvézt do nemocnice. Bohužel v okolí jich je jen pár a všechny jsou příliš daleko, až na jednu, ta by ovšem měla být podle Danielových informací uzavřená. I přesto se sem Daniel s mužem vydá, ale ihned po příjezdu zjistí, že zde není něco v pořádku. Nemocnice je sice plná pacientů a doktorů, ale ti se rozhodně nechovají tak, jak by měli. Daniel totiž ještě neví, že se stali obětí útoků monster z vesmíru.

Pacienti by třeba i rádi utekli, ale v tom jim brání podivný kult, který obklíčil celou nemocnici a který čeká na každého, kdo vyjde ven, s dýkou v ruce. Na Danielovi je tedy, aby zajistil nejen své bezpečí, ale také bezpečí několika normálních a přeživších, kteří v nemocnici ještě stále zůstávají a kteří se musí nějakým způsobem vyhnout jako oněm monstrům, tak také fanatikům, kteří na ně čekají venku.

Snímek nás hned od začátku dostával svou ponurou a velice vyhrocenou atmosférou. Bohužel má jednu malou, ale vlastně velkou chybu. Právě atmosféra je zde jediným originálním prvkem. Všechno ostatní je bohužel jedna velká krádež. Místy jsme měli pocit, že režiséři filmu se podívali na třicet nejlepších hororů vůbec, z každého si odloupli něco a pak se to snažili splácat dohromady. Bohužel s pokulhávajícím výsledkem, kde perfektně fungují jednotlivé scény, ale jako celek je tento film spíše béčkovou záležitostí.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)