Nenarozená pomsta

Pokud vás již omrzely nejrůznější zombie, duchařské a mimozemské příšery, které se derou na tento svět, aby sprovodili veškerou populaci z této planety co možná nejkrvavějším způsobem, pak pro vás máme skvělý tip. Jedná se o snímek Prevenge, tedy Nenarozená pomsta, který svůj náměr čerpá z naprosto originálního soudku.

Vypráví totiž příběh o ženě Ruth, která po smrti svého muže zůstává zcela sama a opuštěná. A to i navzdor tomu, že nosí ve svém lůnu manželovo nenarození dítě. Snad z důvodu žalu, snad ve skutečnosti k Ruth začne jednoho dne dítě mluvit. Většina matek to zná, ono podivné propojení s dítětem, kdy matka přesně ví, co se uvnitř ní děje, protože jí to dítě říká. Ovšem v případě Ruth k ní dítě skutečně mluví, a nejsou to hezká slova.

Dítě jí totiž začne nabádat, aby vraždila. Za své oběti si má vybírat bezcharakterní persony, které jsou pro tento svět jen na obtíž. Dítě je pro Ruth vším a proto se rozhodne jeho instrukce následovat. Postupně eliminuje jednoho Kazimíra za druhým, ovšem kdy ve svém konání narazí na nepřekonatelný problém, je jen otázkou času.

Tento film je jako dva ostrůvky naproti sobě uprostřed oceánu. První ostrůvek, na kterém jste vy je plný banánů a pitné vody, stejně jako je námět tohoto filmu něčím naprosto originálním, co láká ke shlédnutí. Proto se vydáte i na druhý ostrov, abyste prozkoumali vše jako jeden celek, ovšem druhý ostrůvek je vyprahlý a naprosto o ničem. A bohužel právě takový je i zbytek celého filmu. Jakmile jej začnete, plní nadějí, sledovat. Dojde vám, že to byla chyba, ovšem vrátit se již nemůžete. A tak jste odkázáni na onom pustém ostrůvku pomalu vypustit duši, nebo si celé trápení rychle ukrátit a prostě film vypnout.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)