Mumie

Pokud se řekne Mumie, asi každému z nás se vybaví klasika v podobě Mumie z přelomu tisíciletí. Dnes se však podíváme na trochu jiný snímek, který ovšem pracuje s velice podobnou tématikou.

Mumie je zcela novým filmem, kde si hlavní roli vystřihl sám Tom Cruise. Pokud se vám líbala stará dobrá Mumie, pak se vám bude jistě líbit i Mumie nová. Ta totiž pracuje s velice podobným tématem, a to oživení několik tisíc let starého tajemství v podobě krvelačné mumie, která se rozhodne naplnit svůj dlouho odpočívající plán.

Vše začíná nálezem podivné hrobky v Iráku, která je pro smůlu několika lidí otevřena a tím je probuzeno staré tajemství a spolu s ním je připomenuta legenda o krásné, ovšem kruté egyptské princezně, která z touhy po moci učinila několik neodpustitelných skutků, za které byla následně potrestána tím nehorším způsobem a to mumifikací za živa a pomalou smrtí v sarkofágu hluboko pod zemí.

Co čert nechtěl byl to právě Tom který jí probudil a právě jeho si ona vybrala za svého vyvoleného. Ně že by jej chtěla pojmout za muže, ale jde jí o to jej píchnout velmi speciální dýkou do bříška a tak z něj udělat super nadupaného boha. Pro Toma tak začíná závod na život a na smrt, ve kterém bude muset čelit nejen strašlivé egyptské princezně, ale také jejím zombie posluhovačům a dokonce speciální organizaci, která se zabývá odchytem veškerého zla, jeho studováním a následnou eliminací. Zda se Tomovi podaří neproměnit se v poměrně obstarožního egyptského boha se podívejte již vy sami.

Film sází na klasiku v podobě egyptské mytologie a sní spojeného mysteria. Po vizuální stránce není filmu co vytknout a dá se to svým způsobem říci i o hereckých výkonech (pokud zapomeneme na hrozného Russela Crowa), příběhově jsme na tom však již o něco hůř. Jedná se klasickou run akci, pro odreagování a odpočinutí od našich starostí je však snímek dostatečný.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)