Matka!

Idylická dovolená se může v momentě proměnit na hrůzostrašný zážitek. Přesně to vystihuje nový snímek od legendárního režiséra Aronofskeho, který má na své kontě takové trháky jako Černá labuť či Requiem za sen. Bude mít Matka! na to, aby se zařadila po jejich boku?

Film vypráví o idylickém páru, který prožívá svou lásku v nádherném velkém domě uprostřed panenské přírody, vše působí tak moc idylicky, že je brzy jasné, že problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Do domu totiž začnou velice brzy přicházet první nezvaní hosté, kteří začnou proudit ve stále větším a větším množství, až se z celého domu stane velké bitevní pole jednotlivých lidských charakterů. Celý dům se promění v obrovský chaos, ve kterém si budou muset najít své místo nejen hlavní hrdinové tohoto dramatu, ale také samotný divák.

Tento film je velice sugestivním dramatem, jehož základním kamenem myšlenkové pochody samotného diváky a jeho pojetí chaosu, který ve filmu postupně vzniká. I díky tomu mají diváci tohoto filmu zcela rozdílný názor na to, co právě viděli. Někteří jsou nadšeni, jiní se utápějí v slzách a další jsou doslova znechuceni. Kde přesně se ocitnete vy, záleží jen a jen na vás.

Příběh se neustále obtáčí kolem hlavní postavy, která se zdá být zcela normální, ale je obklopována naprosto nenormálními lidmi a nenormálním děním. Vše je umocněnu skutečně podmanivými hereckými výkony. Jenifer Lawrence v hlavní roli dokázala, že se jedná o skutečnou herečku a během natáčení si musela skutečně sáhnout na dno. Stejně tak dobře se zde ukázal i Javiér Bardemont, Michele Pfeiffer a Ed Harris.

Tuhle noční můru nebudete chtít prožít a pokud ano, tak jen v případě tohoto filmu!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)