Logan: Wolverine surovější než by se čekalo

Pokud si myslíte, že společnost Marvel dělá filmy tak měkké a k ničemu jako figurky jejích akčních super hrdinů, po shlédnutí nejnovějšího dílu ze série X-man vás tyto myšlenky rychle přejdou. Nejnovější Wolverine je jeden z nejsyrovějších filmů jaké jsme za poslední roky viděli a moc se nám líbil.

Zatímco předchozí díly věnující se sérii X-man nabízely především zajímavé efekty, super schopnosti a akci, nejnovější snímek je však zcela jiný. Sleduje život Logana, tedy X-mana Wolverina, který se blíží ke konci svého dlouhého života, ukrývá se před světem, a střeží tajemství svá i ostatních.

Na světě již nezbylo mnoho mutantů a i po zbylé hrstce neustále pase vláda. Nadpřirozené schopnosti jsou však až příliš velkým lákadlem, než aby byly zcela vyhubeny. I proto se Logan setkává s dívkou, se kterou jí váže vetší pouto, než si původně myslel.  Tato dívenka dá jeho životu zcela nový směr, za kterým si tento adamantiový tvrďák jde přes haldu mrtvol.

Celý film je jakési psychologické drama, které v žádném případě nebojí ukázat co dokáže Wolverine se svými pověstnými drápy napáchat za škody. Film už dávno neukazuje létající osoby, které šlehají plameny, blesky a mají jiné schopnosti. V tomto filmu jde především o maso a to nakrájené na pěkně tenké nudličky a servírované ještě teplé.

Film byl pro nás obrovským překvapením, protože bychom nikdy nečekali, že u X-manů budeme mít husí kůží a že některé scény budeme označovat především za nechutné a plné krve. Tahle nota naprosto syrově brutálního Wolverina nám sedí snad úplně nejvíce. Škoda jen že Wolverin nestárne, za to Hugh Jackman ano. Jak se budou další filmy s tímto šíleným Rosomákem vyvíjet se teprve ukáže. Kdyby se však držely předlohy Wolverina z tohoto filmu, bylo to jen dobře.