Life

Cesta do neznáma, která na palubu jedné lodi přinesla nového člena posádky. Nikdo neví kým je, nikdo neví jak k němu přistupovat. Jenže nový člen začne své nové kolegy velmi rychle eliminovat a to není dobře.

Nejnovější snímek Life vypráví o šestičlenné posádce, která je součástí programu na mezinárodní vesmírné stanici. Celá posádka se ocitá na hraně jednoho z nejdůležitějších objevů v celých lidských dějinách, který by mohl přinést důkaz o mimozemském životu na Marsu. Jako správní vědci se rozhodnou onu formu života prozkoumat, jenže to největší chyba, jakou mohli udělat.

Poté, co se tato forma života dostane na palubu, začnou na ní vědci uplatňovat metody výzkumu, které v onom zkoumaném materiálu vyvolají emoce, které bychom nazvali strachem či zlobou. Vědci velmi rychle zjistí, že onen mimozemský život je daleko, více inteligentnější, než očekávali, ovšem to již bude pozdě. V ten moment se strhne zuřivý souboj o holý život proti entitě, kterou nikdo nezná a od které mohou vědci očekávat v podstatě cokoliv. Velmi brzo se odpor ukáže být marný a vyvstane nový úkol. Zabránit životu, aby se dostal na mateřskou planetu Zemi.

Celý film nepůsobí vůbec špatně, jen se jedná o klasický žánrový výplod, který nepřináší nic závratně nového a překvapivého. Celému filmu dávají velký standard herci, kteří byli do filmu obsazeni. Na ně se skutečně dobře kouká a děj jim věříme jako to že mají nos mezi očima. Nečekejte však, že by vám film přinesl něco zcela nového a převratného. Jedná se spíše o chvilkovou oddychovku, na kterou se podíváte, ale pouštět si jí pořád dokola rozhodně nebudete.

Nás osobně nejvíce mrzí ztvárnění záporné postavy, tedy oné podivné entity, která příliš respektu nebudí a je to škoda. Stačilo by jen trochu více hnusáren a vnést do celého příběhu lehký nadhled a absurdity, pak by se možná jednalo o film, který bychom rozhodně doporučili takto jen 6/10.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)