Lidožraví lvi z Tsava

Myslíte si, že nejrůznější filmy o lidožravých zvířatech jsou jen snůškou výmyslů? Tak to jste asi neslyšeli o lidožravých lvech z Tsava, kteří terorizovali vesnice, které se nacházeli v jejich lovišti.

Tito dva měli na svědomí hned několik desítek lidských životů. Lovili nejčastěji v noci, kdy pátrali po dělnících, kteří zde pracovali na místní železnici, které vytahovali ze stanů a za živa je pojídali. Někteří lidé tvrdí, že měli na svědomí až 130 lidských obětí. A historky o nich se rozšířili tak rychle, že jim lidé začali říkat Duch a Temnota.349582915975_349582915975_720p_5994_racing_speeds_dms

Oba dva lvi byli nakonec uloveni lovci v roce 1898. Oba jsou vycpání a dodnes jsou k nahlédnutí v USA v muzeu v Field Chicagu. Oba lvi byli podrobení analýze, a v jejich kostech byly objeveny látky, které potvrdili jejich lidožravost. Vědci zjistili, že míra těchto látek odpovídá zhruba 10,5 člověka u lva prvního a 24,2 u lva druhého.

Otázkou je proč tito lvi vlastně vůbec dělníky pojídali. Prvním vysvětlením může být již dřívější násilí, které v oblasti Tsavo panovalo. Mrtvá těla byla vyhazována do savany, kde si na ně mohli divocí lvi navyknout.

Dalším vysvětlením je i zvyk hinduistických dělníků, kteří nechávali své mrtvé volně v přírodě a nepohřbívali je.images-1

A poslední možností je stáří matek obou lvů, kvůli kterému nebyly schopny lovit normální zvěř, a tak si navykla na lidská těla. Tuto praktiku pak naučily svá mláďata.

O celém honu byl natočen film Ducho a temnota, který právě o těchto dvou lvích samcích pojednává.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup