Kdo je Wildling?

Dospívání je náročné samo o sobě, představte si ještě, že jste drženi celý svůj dosavadní život zavření v domě uprostřed lesa, a to se svým otcem, který vás straší, že venku žije někdo, kdo vás chce sníst. Zajímavý hororový snímek v ústřední roli s postarší Liv Tyler, která je však stále krásná.

Doma vězněn

Malá holčička Anna, která postupně dospívá v krásnou slečnu, je po celý svůj dosavadní život držena zavřená v domě, který leží v hlubokém lese. Žije pouze s otcem, který se jí snaží vysvětlit, že takto jedná jen proto, že se ji snaží ochránit před divokými lidmi, které žijí tam venku. Tvrdí jí, že venku žije Wildling, který požírá lidi. A že navíc tyto divocí lidé požírají malé děti. No, není to skvělé? Jste malé dítě, které žije ve staré chalupě, navíc v lese, navíc váš vás otec straší požíračem dětí. Kdo by se z toho nezbláznil.

Zvrat

Anna postupně dospívá. Bohužel dojde k nešťastné události a Anna se z péče otce dostává do dočasné ochrany k místní šerifce, která se jí snaží pomoci. Tu ztvárnila právě Liv Tyler. Anna přichází na to, jaký svět je, co je na něm zajímavého a poznává, že vše není tak, jak ji otec vysvětloval. Poznává nové přátele, dokonce chlapce, do kterého se zamiluje a jde s ním na ples. Zpočátku se vše zdá být tak neznámé a nebezpečné. Je jako dítě, které poznává nový svět.

Co dál?

Problém je, že Anna stále věří, že někde Wildling stále je a může jí ublížit. Šerifka se snaží dospívající Anně opravdu pomoci, ale bohužel se jí tato snaha nedaří. Snaží se přijít na to, co Anně je a pátrá v jejím domově. Bohužel se ji prolomit tajemství nedaří. Začínají se dít podivné věci, nevysvětlitelné. Kdo za nimi stojí? Vždyť Anna je jediné dítě, kterému se podařilo Wildlingovi utéci.

 

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)