Je libo béčkové a céčkové horory? I.

Jste-li milovníci béčkových či dokonce céčkových hororů, dnes pro vás něco máme. Dnes vám přinášíme sérii tří článků na pokračování a přehled opravdu příšerných amerických hororů, které můžeme s klidem prohlásit za béčkové či céčkové. Nechybí zmutování králíci, oškliví klauni či podivná monstra . Milovníci opravdové hrůzy si v tomto případě přijdou na své, jistě tušíte v jakém slova smyslu.

Noc králíků

Snímek z roku 1972, který již svým názvem napovídá, že nepůjde o žádný bestseller. Díky Alfredu Hitchcockovi a jeho Ptácích se totiž rozšířil podivný hororový námět, kterým se stala běžná zvířata, která se z ničeho nic stanou nesmírně nebezpečnými pro lidské členy populace. Začali vznikat dost zvláštní filmy, které prostě postrádají to originální Hitchocockovo napětí. Takovým snímkem je i Noc králíků. Copak mohou být malí, roztomilí, chlupatí, heboučtí králíčkové nebezpečnými? Pro tento snímek si režisér vybral dost netradiční negativní postavy. Králíčkové se totiž stanou bestiemi, které začnou zabíjet všechny okolo sebe. Toužíte-li po hororové šílenosti v podobě sestříhaných scén s roztomilými králíky, kteří baští lidské maso, parodii a konečném masakru, dopřejte si jednu noc s Nocí králíků, pro legraci to stojí za to.

Klauni a zabijáci

Film z roku 1988, který se snaží děsit klasickou postavou, tou je klaun. Ti představují dost ošklivé postavy, které mají skryté úmysly a podivný úsměv. Nejvíce nás na nich spíš děsí zakrytá zmalovaná tvář a děsivý smích. Zrovna v tomto filmu se představí spíše odporní klauni, kteří ani tak nepřináší příjemný hororový pocit, ale odpor a zhnusení z každé další minuty hororu. Zabijáčtí klaunové pocházejí z vesmíru. Film je bizárem, který vaši pozornost udrží jen díky zvědavosti, jakým způsobem zemře další postava filmu. Obdivovat budete také filmové zpracování jednotlivých vesmírných postav.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)