It

Mediální masáž ze strany tohoto filmu je tak velká, že jste název It, nebo To, již zajisté slyšeli. Novinka, která bude nejúspěšnějším hororovým filmem tohoto roku je skutečně výjimečná. Proč? Na to se nyní podíváme.

It je remakem filmu z roku 1990, který byl vytvořen na základě veleúspěšného románu od Stephena Kinga se stejným názvem. Ten vypráví o malém a poklidném městečku Derry kdesi v Americe, které je díky svým rozměrům spíše maloměstem. Právě v tomto městečku vystoupí jednou za několik desítek let na povrch prastaré zlo, které rozpoutá ve městě a jeho blízkém okolí doslova uragán děsivého teroru, jehož obětí jsou děti.

Tuto hrozivou sílu všichni místní nazývají pouze To, protože nikdo nedokáže vysvětlit jeho podstatu. Tato síla ovládá místní obyvatele a vraždí malé děti a neuspokojí jí nic, než oběť nejvyšší. Kdo jí přinese tentokrát?

V momentě, kdy začnou ve městě mizet děti se skupina sedmi malých přátel rozhodne pátrat po příčinách tohoto zla na vlastní pěst a čelit strachu. Ono zle ztělesňuje noční můra všech dětí a to zlý klaun, který je stejně záhadný jako veškeré vraždy, a který si nebere vůbec žádné servítky.

Film se skutečně povedl, protože už jen představa, že se filmaři snažili do necelých dvou hodin vmáčknout více jak 300 stránkový román je velmi odvážná. A nutno říci, že se to skutečně povedlo. Film je klasickým dobrodružstvím skupiny malých dětí, které se snaží přijít na to, co se vlastně stalo a přitom riskují vlastní životy.

Zde však shledáváme malou slabinu, zatímco začátek filmu je strašidelný až na půdu, kadence hororových momentů postupně ustává a mění se spíše v dobrodružství. I přesto se však jedná o snímek, který milovníky klaunů příliš nenadchne.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)