Isle of Dog

Máte chuť podívat se na příběh, který je tak trochu netradiční a vlastně se zvdaluje od všeho co jste doposud viděli? Pak je Isle of Dog rozhodně dobrý nápad!

Vše tak trochu jinak

Isle of Dog vypráví příběh z budoucnosti Japonska, kde se psi stali úhlavním nepřítelem vládnoucí třídy, a proto byli všichni do posledního deportování na ostrov v oceánu. Ovšem na pevnině žijí i lidé, kteří se nechtějí smířit se životem bez psů a proto se rozhodnou na ostrov vydat a pomoci alespoň tomu jejich mazlíčkovi.

To se však nelíbí ani psům, ani vládnoucí třídě a proto se rozehraje hra, které může skončit i smrtí nevinných.

I přesto že se jedná animovaný film, kdo zná tvorbu Wese Andersona ví, že téma může být i v takovém případě velice temné. Celá vizualizace a především pak pojetí scénografie je naprostým klenotem, který by vám rozhodně neměl uniknout. Uzavřený svět ostrova umožňuje vytvoří zcela nový svět s vlastními pravidly, a momenty, nad kterými byste se normálně pozastavili, ovšem tady jen souhlasně přikyvujete.

Snímek je občas absolutně ulítlý a zcela za hranou, ovšem to všechno tvůrcům naprosto bezmezně odpouštíte a postupně se vpíjíte do příběhové kaňky, kterou nejde nemilovat už jen kvůli roztomilým psům, ale také příběhu mezi malým chlapcem a jeho domácím mazlíčkem.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup