Inkarnace

Pokud se vaše dítko začne chovat opravdu podivně, mluvit z cesty, měnit svou podobu a hovořit cizími, povětšinou archaickými jazyky, pak vězte, že nejspíše bylo posednuto nějakým démonem. No v drogérii na to asi nic nekoupíte, proto se musíte obrátit na profíky nejlépe z Vatikánu a vše nechat na nich. Oni už budou vědět co s tím.

Přesně o této problematice je i novinka Inkarnace. Jedenáctiletý kluk jménem Cameron se stále častěji uzavírá ve svém pokoji, mluví podivnými jazyky a jeho matce je čím dál tím víc jasné, že baci ale nebude tím, co ho postihlo. Rozhodne se tedy svěřit svého chlapce profesionálním krotitelům duchů z Vatikánu, kteří za chlapcem pošlou odborníky v čele s doktorem Sethem Emberem. Ten má speciální komba, díky kterým dokáže proniknout přímo do mysli posedlých osob. V ní pak bojuje se zlem přímo a to prostřednictvím urovnávání zmateném mysli.

Sám se označuje spíše za uklízeče, než vymítače v pravém slova smyslu. Proto je povoláván k případům, kde klasičtí exorcisté naráží, což je případ i Camerona. V chlapcově podvědomí drží ďábel jeho myšlenky v imaginárním světě snů. Postupem času bude jasné, že tento protivník je zatím to nejsilnější, s čím se kdy doktor setkal a krom zákeřného démona se sám vymítač bude muset utkat i se svou traumatickou minulostí. Záchrana chlapce bude otázkou života a smrti a to nejen chlapce, ale i doktorova.

Z našeho pohledu představuje tento film takový obyčejný průměr, který neosloví, ale ani neurazí. Námět filmu je poměrně dost zajímavý, ovšem bohužel jemně nevyužitý. Pokud však máte rádi filmy s tématikou posednutí démonem, zřejmě budete spokojeni. Ostatním doporučujeme spíše znovu shlédnut starou dobrou klasiku. Bát se bude jen ten, kdo za vším hledá kus pravdy.