Inkarnace

Pokud se vaše dítko začne chovat opravdu podivně, mluvit z cesty, měnit svou podobu a hovořit cizími, povětšinou archaickými jazyky, pak vězte, že nejspíše bylo posednuto nějakým démonem. No v drogérii na to asi nic nekoupíte, proto se musíte obrátit na profíky nejlépe z Vatikánu a vše nechat na nich. Oni už budou vědět co s tím.

Přesně o této problematice je i novinka Inkarnace. Jedenáctiletý kluk jménem Cameron se stále častěji uzavírá ve svém pokoji, mluví podivnými jazyky a jeho matce je čím dál tím víc jasné, že baci ale nebude tím, co ho postihlo. Rozhodne se tedy svěřit svého chlapce profesionálním krotitelům duchů z Vatikánu, kteří za chlapcem pošlou odborníky v čele s doktorem Sethem Emberem. Ten má speciální komba, díky kterým dokáže proniknout přímo do mysli posedlých osob. V ní pak bojuje se zlem přímo a to prostřednictvím urovnávání zmateném mysli.

Sám se označuje spíše za uklízeče, než vymítače v pravém slova smyslu. Proto je povoláván k případům, kde klasičtí exorcisté naráží, což je případ i Camerona. V chlapcově podvědomí drží ďábel jeho myšlenky v imaginárním světě snů. Postupem času bude jasné, že tento protivník je zatím to nejsilnější, s čím se kdy doktor setkal a krom zákeřného démona se sám vymítač bude muset utkat i se svou traumatickou minulostí. Záchrana chlapce bude otázkou života a smrti a to nejen chlapce, ale i doktorova.

Z našeho pohledu představuje tento film takový obyčejný průměr, který neosloví, ale ani neurazí. Námět filmu je poměrně dost zajímavý, ovšem bohužel jemně nevyužitý. Pokud však máte rádi filmy s tématikou posednutí démonem, zřejmě budete spokojeni. Ostatním doporučujeme spíše znovu shlédnut starou dobrou klasiku. Bát se bude jen ten, kdo za vším hledá kus pravdy.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)