Hororové klasiky: Vetřelec

Vetřelec je a bude pojem, který označuje naprosto dokonalý film, při kterém budete mít husí kůži i tam, kam slunko nesvítí.

Právě tento film vystřelil Ridleyho Scotta až na vrchol a právě díky tomuto filmu začalo být na žánr mysteriózního thrilleru s mimozemskou tématikou nahlíženo skutečně vážně. Pojďme se nyní jen v krátkosti podívat na děj celého filmu.

Ten popisuje putování jedné posádky vesmírné lodi. Členové posádky jsou hybernováni, aby si zkrátili čas putování. Bohužel se však probudí mnohem dříve, než bylo v plánu. Na svědomí to má podivný signál vycházející z jedné planety. Posádka se rozhodne porušit protokol a vydá se podivný zdroj signálu prozkoumat.

Po přistání na planetě objeví havarovanou vesmírnou loď a v ní jakousi líheň několika zjevně mimozemských vajec. Bohužel se jednomu z účastníků posádky přisaje na obličej podivný organismus, kterého se nedaří v žádném případě odstranit. V ten moment udělá posádka tu největší chybu, jakou mohla. Rozhodně se mimozemského tvora vzít na palubu, kde jim podivný tvor uteče. Pohroma se zdá být zažehnána ovšem až do momentu večeře, kdy se členovi posádky vyklube z břicha mimozemský organismus, který uteče a postupně začne likvidovat jednotlivé členy posádky. Jako poslední Zbývá Ripleyová v podání skvělé Sigourney Weaver.

Film je doslova nabytý momenty, kdy se budete sledovat děj se zatajeným dechem a nebudete ani dutat. A přesně to je na celém filmu naprosto dokonalé. Scottovi se navíc podařilo natočit film ve velmi moderní podobě, takže ani po tolika letech vůbec nepůsobí dojmem, že by patřil do starého železa. Tím nejlepším na celém příběhu je však to, že film je jen začátkem celé dlouhé ságy soubojů lidstva a nepříjemným mimozemských organismem, který moc dobře ví, kde má člověk své svá slabá místa.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup