Hororová klasika kukuřičné děti

Cosi se skrývá v polích a ono cosi si na vás brousí zuby. Přesně takový pocit mají všichni dospělí, kteří žijí v jednom malém opuštěném městečku. Pojďte se s námi podívat na klasický horor s minulého století jménem Kukuřičné děti.

Film sleduje mladý pár, který putuje napříč Amerikou. Při své cestě však narazí na mrtvého mladíka jen tak ležícího v příkopu, což samozřejmě nepřejedou bez povšimnutí a poté, co zjistí mladíkův stav, rozhodnou se jej odvézt do nejbližšího městečka. Tím je jedno z nejzapadlejších míst, jaké kdy viděly. Město působí ponurým a velice opuštěným dojmem. Zdání však jen klame.

Potkávají zde vyděšenou sestru, která se jim snaží vysvětlit věc, která se na tomto místě odehrála a varovat je před terorem, který zde vládne. Ovšem ten naše dvojice pocítí velmi brzy na vlastní kůži. Budou se totiž muset dostat ze spárů šíleného pastora, který do města obklopeného nekonečnými kukuřičnými lány, přijel před třemi lety. Během svého kázání zfanatizuje místní děti, kterým vsadí do hlavy jedinou myšlenku, a to zabít všechny dospělé, které ve městě naleznou. A to z toho důvodu, aby jejich krví nasytili kukuřičné lány. Dětem je zakázáno jakýchkoliv radovánek, tanci či zpěvu. V momentě, kdy dosáhnou plnoletosti, jsou nuceni sami se obětovat kukuřičnému poli. Ti, kteří se pokusí utéct, jsou pastorem uhnáni a náležitě potrestáni. Zda se dvojici podaří utéct či nikoliv budete muset zjistit sami.

Tento film ač patří mezi naprosté klasiky, nevyniká nikterak kvalitním zpracováním. Dětským hercům se prostě příliš nedaří vytvořit okolo sebe krvelačnou auru a bohužel jak tomu bývá i u mnoha dalších filmů, konec je zde více než zoufalý. Pokud do toho započítáte i dost nepovedené triky a celkem nevhodnou hudbu, výsledkem je velmi rozpačitý film, kterým Kukuřičné děti rozhodně jsou.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)