Here Alone

Samota, smutek a strach, tři pocity, které doprovází hrdinku tohoto filmu na každém kroku a které se postupně změní v touhu po přežití.

Po vypuknutí zákeřné nemoci se začnou z lidí stávat chodící monstra, které se řídí tím nejnižším pudem, kterým je rozkaz zabij! Na světe zbyla jen hrstka lidí, kteří se dokázali nemoci vyhnout a ti přežívají na nehostinných a osamocených místech. Stejně to má i dívka Ann uprostřed lesů, kde si vytvořila svůj tábor. Dny plynou a z jejího života se stává zaběhlý stereotyp týkající se snahy najít si potravu a vyhýbání se všem nakaženým.

Tento stereotyp je však narušen ve chvíli, kdy tato dívka Ann narazí na svého zraněného nevlastního otce. Od té chvíle se vše převrátí vzhůru nohama. Ann již není sama, ale to neznamená, že by byl její život lehčí. Společně s novým parťákem se Ann dostává do stále větších potíží, které se postupně promění v závod o holý život. Hrozba nákazy je všudypřítomná a cesta z pekel je dlouhá a trnitá.

Samotný film sice čerpá z klasického námětu zombie apokalypsy, ale jde přeci jen trochu jiným směrem. Zatímco většina jiných snímků pracuje s prostředím vylidněného velkoměsta, tento film se odehrává především v hlubokých lesích, což dává pořádnou porci hororové šťávy. I přesto však film není něčím dokonale jedinečným. Především pomalé tempo a ne příliš zajímavé flashbacky jsou důvodem proč, film trochu drhne a nedokáže diváka zcela vcucnout.

I tak se ale jedná o poměrně zajímavý počin, který stojí za zhlédnutí, zvláště pak pokud máte rádi skutečně ponurou atmosféru a všudypřítomnou možnost parádní lekačky.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)