Ghost Stories

Věříte na duchy? Že ne? Ale to ještě neznamená, že duchové skutečně neexistují. O jednom takovém skeptickém vyšetřovateli vypráví i film Ghost Stories a není to hezké povídání.

Racionalita musí jít stranou

Profesor Phillip Goodma se rozhodl odhalovat a vysvětlovat zdánlivě nevysvětlitelné napdřirozené jevy a zjistit jejich skutečnou podstatu. A právě kvůli tomu se s ním spojí i jeden muž, který jej poprosí o vyšetření tří záhadných případů. Profesor souhlasí a tak začíná velké dobdorudružství rozplétání velkých záhad.

První případ se točí kolem nočního hlídače, který potkal v prázdném skladu něco, co nedokáže rozumově vysvětlit. Druhou podobnou zkušenost má i mladík Simon, který nedávno absolvoval velmi nepříjemné noční překvapení, kvůli které doposud trpí depresemi a strachem. Třetím vyšetřovaným je bankéř Mike, který žil naprosto dokonalý život do doby, než mu cesty zkřížilo něco, co nedokáže vysvětlit.

Kde je skrytá pravda?

Profesor se tak pouští do velkého pátrání, během kterého se jeho čistě racionální náhled na svět začíná razantně měnit. Jedná se o klam v jeho mysli, nebo se skutečně jedná o věci, které jsou mezi nebem a zemí? Postupně je vtažen do velkého tajemství, které nemělo být nikdy odkryto a kterému převrátí život vzhůru nohama.

Poměrně příjemný povídkový horor film, který nenadchne, ale zároveň vůbec neurazí. Film dokáže vyvolat poměrně nepříjemné mrazení v zádech, ovšem příběhům by přeci jen neuškodilo o něco detailnější zpracování a jejich potenciál tak není stoprocentně využitý.

Ačkoliv film v některých pasážích působí jako skutečně velké psycho, závěrečná pointa dá všemu poměrně jasný smysl. Malá britská jednohubka, která by vám rozhodně neměla uniknout.


Jak bude reklama vypadat?

-

Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč

Zobrazit formulář pro nákup