Get Out

Film, který má na to, aby se stal kultovním. Konečně tu máme po tolika letech další horor, který vypadá a může se prezentovat jako skutečný a opravdový horor, který dostal nejlepší kritiky od diváků i kritiků za posledních třicet let a předběhl i vymítače ďábla. Řeč je o novém snímku Get Out, který sleduje podivný příběh černého Chrise.

Chrise je v podstatě úplně normální chlapík žijící v 21. století. Nikdo se tedy nemůže divit, že si našel bílou přítelkyni, kterou miluje a se kterou se rozhodne odjet za jejími rodiči. Napříč očekávání jsou i oni velmi tolerantní a Chrise naprosto bez problému přijmou. Jediné co by mohlo být trochu problémem je Chrisova obliba v kouření cigaret, ale to není problém se odnaučit.

Matka Chrisovy přítelkyně se rozhodne pomoci mu z jeho závislosti díky hypnóze, kterou praktikuje coby psycholožka. V ten moment se začnou objevovat nepříjemní lidé černé pleti, o kterých se zcela určitě nedá říci, že jsou v pohodě, ba naopak. Vše eskaluje do bodu, kdy se Chris rozhodne utéct, jenže v ten moment následuje něco, co překoná jeho veškerá očekávání a i divák z toho bude značně na větvi.

I přesto, že film má poměrně pomalý rozjezd, v momentě, kdy se dostane přes onu pomyslnou hranici spádu, vás naprosto dokonale zaryje do křesla a nepustí vás z něj, ani kdybyste potřebovali strašně moc čůrat. Již od počátku má lehce mysteriózní a znepokojivou náladu, ale to nejhorší přijde v momentě, kdy nastane zásadní filmový zvrat, který je skutečně velice zásadní. Ten na sebe začne nabalovat nová a nov překvapení a z filmu se najednou stane velmi homogenní sousto plné strachu, napětí a neklidu, které si však divák neskutečně užije. Pokud tedy milujete horory, tohle je film, který by vám neměl absolutně uniknout, a na který se musíte podívat i kdybyste nechtěli!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)