February

Taky neradi chodíte do školy? Pak se vám bude určitě líbit tento nový snímek, který se odehrává ve školním prostředí, ve kterém začalo tak trochu strašidlákovat.

Celý děj tohoto temného filmu se odehrává v budově jedné katolické, dívčí školy v Bramfordu. S příchodem prázdnin odjedou všechny dívky domů a samotná budova tak osiří prázdnotou, ovšem ne tak docela. Pro dvě dívky si jejich rodiče ze záhadných důvodů nepřijeli a to nejspíš z důvodu špatného počasí, které v únoru na školu udeřilo.

Tyto dvě dívky tak musejí na své rodiče čekat a proto starší Rose dostane od ředitele školy nakázáno, aby na mladší Kat dávala pozor. Ovšem Rose má na večer zcela jiné plány a mladé pískle jí vůbec nezajímá. Proto zůstává Kat zcela osamocená ve strašidelné budově, kterou začnou obklopovat zlé síly.

Film má jednu velmi zajímavou vlastnost a to tu, že se vleče, až to bolí. Skutečně. Prvních třicet až padesát minut opravdu velmi razantně testuje divákovu výdrž a hloubku lásky k hororovému žánru. Pokud však divák touto zkouškou projde, má se na co těšit. Poslední čtvrtina filmu totiž dlouhé čekání velmi kvalitně nahrazuje a servíruje divákovi skutečně dobrý hororový zážitek, ze kterého je zlo cítit na každém snímku.

Zajímavostí na tomto filmu je, že se jedná o režisérský debut. Film je lehce vystaven do podoby psychologického televizního dramatu a balancuje mezi posedlostním hororem a slasherem. I přesto však na konci celé skládačky divák zjistí, že všechno zde mělo svůj důvod a každá minuta filmu byla k něčemu užitečná.

Tento horor možná nesedne úplně každému, ale ten kdo je žánru skutečně oddán a má rád změny by se na něj měl podívat. Jedná se totiž o pohled na tisíckrát okoukanou věc, ze zcela nového úhlu a to se nám líbí.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)