Devil´s Candy

Kvalita je více než kvantita, tak by se dal shrnout nový horor od Seana Byrna, mistra hororů, který se tentokráte podíval na zoubek podivnému příběhu, který se odehrává v jednom opuštěném domě v Texasu.

Film vypráví o klasickém úkazu mnoha amerických rodin a to o stěhování. Mladé rodiny zůstávají na jednom místě opravdu jen krátkou dobu a přesně to je i případ mladého malíře Jesseho, který si za své nové sídlo vybere opuštěný dům v Texasu, ve kterém se usídlí společně se svou rodinou.

Jelikož je Jesse malíř, vrátí se k tvorbě obrázků, ovšem velice brzy zjistí, že jeho díla se proměnila. Již netvoří krásně barevné krajiny na zakázku, ale začíná vytvářet pouhé skici a nákresy, které vycházejí z jeho nitra. Jenže to by byl ten nejmenší problém. Jess absolutně netuší, že by něco takového vytvářel a navíc se na skicách objevují skutečně hrůzné výjevy. Jessovi začne pomalu docházet, že jej ovlivňuje dům, do kterého se přestěhovali, který je pomalu ovládá.

Takového podání filmu je přesně tím, čím by měl moderní horor být. Dusná atmosféra zapadlého koutu Texasu, záporní hrdinové, které budete nenávidět v podstatě okamžitě, co se objeví na scéně, to jsou věci, které v tomto filmu skutečně fungují. Co ovšem funguje zdaleka nejvíce, jsou scény odehrávající se v noci, které diváka extrémně znepokojují a které vytvářejí velice nepříjemný pocit kdesi uvnitř vašeho já.

Horor se nebojí použít ani poněkud nehezké scény ale v tomto případě to vůbec není rušivé, spíše dokreslují celou velice nepříjemnou atmosféru celého filmu. Za nás rozhodně tento film dostane doporučení. Opět se po dlouhé době jedná o horor, který se tak skutečně nazvat a jehož shlédnutí vám něco rozhodně dá.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)