COCO: milý horor pro děti

Jemná pohádka od Disney s lehce strašidelnými prvky, u které se vaše děti budou možná i bát, ale především se budou skvěle bavit.

Když se mrtvých nebojíte

Film pojednává o jedné mexické rodině, ve které platí prazvláštní zákaz muziky. I přesto se její nejmladší člen Miguel touží stát světoznámým kytaristou stejně jako jeho idol Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se pokusí získat kytaru tohoto uznávaného umělce. To ovšem netuší jakou moc tento hudební nástroj má.

Díky souhře nešťastných okolností se Miguel ocitne v nádherně barevné říši mrtvých, které lidé v Mexiku tak moc uctívají. Zde Miguel potká šejdíře Hectora, se kterým se vydá na cestu končící odhalením skutečného tajemství jeho rodiny.

Povedený úspěch

Nutno říci, že Disney tímto filmem skutečně zabodoval. Film je tak dobře natočený, že se vám bude líbit i přesto, že nejsou animáky zrovna vaším šálkem kávy. Hlavním tahounem je zde především příběh spolu s prostředím. Příběh vás do sebe vtáhne, a pokud se mu tak daří u dospělých, u dětí snad ani není potřeba komentáře.

Prostředí pak zase napomáhá celému příběhu v jeho rozmanitosti a barevnosti a co je na filmu nejlepší? No přeci konec, který je v tomto případě naprosto nepředvídatelný a rozhodně vás překvapí. Zkrátka nominace na Oscara mluví za své stejně tak jako naprosto neuvěřitelná grafika, která je místy téměř až fotorealistická.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)