Co skrývá jezero smrti?

Je libo drsný snímek, který vás nenechá oddechnout? Pusťte si Jezero smrti. Britský thriller z roku 2008, který se permanentním napětím a lekacími scénami přibližuje k žánru hororu. Jenny a Steve jedou na romantický výlet, který se však nečekaně zvrtne. Proč, to vám povíme v dnešním článku.

 

Banda výrostků

Vše začíná romantikou. Mladý pár Jenny a Steve jedou místo na dovolenou do Paříže ke starému a opuštěnému lomu, který je zatopený a působí jako kouzelné místo. Užívají si klidu, rozverného koupání a letní pohody. A to až do chvíle, než jim jejich idylu zkazí skupina mladých kluků. Klasičtí puberťáci, kteří se nebojí provokovat. Nejdříve si mladý pár dobírají, urážejí je a nakonec jim ukradnou tašku s peněženkou a klíčky od auta. Mladí sígři se neostýchají ukrást páru jejich auto.

 

Konflikt

Dochází k potyčce mezi Stevem a bandou mlaďochů. Steve, už řádně naštvaný a vyprovokovaný, nešťastnou náhodou zabije jejich psa. To je impulzem pro pronásledování a následné mučení ze strany mladých hochů. Dochází k celkem brutálnímu útoku na Steva, kdy jej mladá parta kluků doslova zmasakruje. Jenny vše vidí, prozradí ji však zvuk mobilu. Utíká a bojuje o holý život. Zachrání se také Steve a setkává se s Jenny v lese.

 

Mladý hoch

Co bude se Stevem, už je ve hvězdách. To vám neprozradíme. Jenny však v temném lese potkává zvláštního hocha. Měl by se stát její nadějí na záchranu? Dovede ji do města?

 

Jak to bude dál?

Tak to ani náhodou! Mladý chlapec ji vezme zpět k bandě šílených kluků. A ti začnou přemýšlet, jak se Jenny zbaví. Mají strach, že by se o všem někdo dozvěděl. Vedoucí party Brett ve vzteku zabije chlapce, který Jenny přivedl. Jenny znovu utíká a bojuje o holý život. Banda rozčilených kluků ji honí po lese a snaží se ji dostat. Jak to všechno dopadne? A potká se ještě se Stevem? Zachrání se oba, nebo jen ona? Co myslíte…?

 

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)