Camera Obscura

Být uprostřed válečné vřavy není pro vaší hlavu vůbec nic dobrého. Své o tom ví i fotograf Jack, který byl několik měsíců ve válečné oblasti, kde fotil děs válečného běsnění. Po návratu se musí vyrovnat s PTSD, neboli post traumatickou stresovou poruchou. Jenže to netuší, co jej čeká.

V boji s tímto nehezkým problémem se mu snaží pomoci jeho žena Claire, který mu v dobrém úmyslu rozveselit ho, zakoupí starý fotoaparát. Doufá, že tímto dárkem v něm probudí starou vášeň, jenomže s fotoaparátem není něco v pořádku. Jack s velkým nadšením na něj začne fotografovat nejrůznější snímky, jenže zjistí, že na všech jsou zachycení jeho blízcí mrtví. Tím se odstartuje závod s časem, při kterém musí Jack zachránit ty, které miluje.

Z počátku se film tváří jako by ani nevěděl, že vás má nějak bavit a zaujmout. Nebudete mít dobrý pocit ani z technického zpracování, ani z postav, které jsou celkem dost nesympatické. Jenomže po čase se začne situace měnit a vy filmu začnete přicházet na chuť. Je to zejména v momentě, kdy se konečně dostaví hororová atmosféra.

Bude se především vraždit, ovšem vraždy budou vždy dost kreativní, pokud se to tak dá vůbec označit. Film je doslova prošpikován odpornostmi a potěšila nás také skutečně dlouhé bojové scény. Co je ovšem na tomto snímku nejzajímavější je práce s psychickou narušeností v rámci post traumatické stresové poruchy. Nebudeme vám více prozrazovat, ale film vám zcela rozhodně doporučujeme, protože se jedná o skvělého zástupce mladé hororové scény. Hledáte-li něco nového a neotřelého, směle do toho!

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)