Anabele2: zrození zla

Pokud máte rádi horory, a jedním z vašich nejoblíbenějších je panenka Chucky, pak se vám zcela jistě bude lít i sága o Anabelle, panence, která je krutá a strašlivá.

V momentě, kdy výrobce hraček přijde o svou milovanou dceru, rozhodne se po dlouhých letech smutku pomoci potřebným ze sirotčince a společně se sestrou je pozvou k sobě do velikého domu. Tímto gestem chce potěšit i svou ženu, která je velice chorá a dětská smích by jí po smrti jejich dcery mohl udělat radost. Ovšem radost nepotrvá příliš slouho. Jejich domov je též domovem prokleté panenky Annabelle, která dlouhé roky spala hlubokým spánkem a čekala právě na několik nevinných dívenek.

Panenka tak v domě rozpoutá hororové peklíčko, které není nic pro kardiaky ani osoby, které milují nevinná děvčátka a panenky. Dívky i výrobce panenek postupně přichází na to, jaké zlo zmítá jeho domovem a co je ten pravý klíče na to, tuto zlobu udusit a zažehnat. Nebude však příliš pozdě? Na to se podívejte již sami.

První díl Annabelle nebyl vůbec zlým hororem a tak všichni s napětím čekali, jak se vyvrbí také díl druhý. A podívejme se, jedná se o skutečně kvalitní horor, který je plný ošklivostí, zákeřnosti a především strašení a právě o něj jde v hororu nejvíce ne? Velmi mistrně byly u tohoto filmu vybrány lokace a samotný prokletý dům působí strašidelně již při prvním pohledu, takže děsivosti zde bylo dosaženo snadno. K tomu připočtěte velmi kvalitní hororový soundtrack a parádní film máte na světě.

Navíc nás potěšili i kvalitní herecké výkony a to především dětských interpretů. Dokonale k filmu pasuje i retroatmosféra, které se mnohdy postarala o prohlubující lekačky a že jich ve filmu není málo. Věřte nám po tomto snímku všechny své panenky raději upálíte.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)