Aaron´s blood

Upírských hororů je teď jak šafránu pokud nebudeme brát v potaz tu neskutečnou řež jménem Stmívání. Ovšem přeci jen se nyní ukázal jeden nový zajímavý titul, který by možná mohl rozčeřit kalné vody, plné lidské krve.

Jméno tohoto titulu je Aaron´s blood a pojednává o nešťastném otci, jehož syn se v nemocnici nešťastnou náhodou nakazil podivnou nemocí. Ta se velmi brzy začne projevovat jako upíří nákaza a na otci bude, aby co nejrychleji vyhledal pomoc, jinak se stane svačinkou svému vlastnímu synovi.

Problémem celého tohoto filmu je však to, že chlapec nakažený upířinou se v podstatě celý film jen zmítá v podobných stavech, ve kterých jste v sobotní dopoledne po pořádné párty. To mu neumožňuje roztočit pořádnou rošádu v podobě krvavé párty a sám taťka na tuto párty synka ani pustit nechce.

Celý film se tak vlastně točí jen kolem naprosto obyčejného chlapíka, který se marně snaží dostat nákazu ze svého synka. Film tak není ani hororem, jako spíše thrillerem s naprosto jasně predikovatelným koncem. Neříkáme, že je celé pojetí filmu o ničem, ale nic zásadního nepřináší, a bohužel kalné vody tohoto upířího žánru nečeří, ani kdyby do jezírka hupsnul i se zubatou kosatkou. Podle nás velký škoda.

Latest posts by Vojtěch Sedláček (see all)